#

Víťazstvo v derby bolo aj prvým víťazstvom hrajúceho trénera Adama Škodu.

###

Okolnosti tomu tak chceli, že si svoju premiéru hrajúceho trénera odbil Adam Škoda v záhoráckom derby proti novému subjektu Záhoráci Stupava-Malacky. A bola to premiére ako sa patrí. Veľkú pomoc mu pri couchingu z lavičky poskytol aj zranený Vlado Pavlík. Naše družstvo v novej sezóne naviazalo na svoj posledný zápas z tej minulej. Presne 344 dní sme neabsolvovalo žiadny zápas. Nastúpili sme proti rezerve Záhorákov a z počiatku sme ťahali za kratší koniec. Súper nám po desiatich minútach odskočil najmä zásluhou štyroch gólov Janoštiaka na 5:2. Nepremieňali sme 7m hody a aj šance. O desať minút bolo zrovnané zásluhou rýchlych kontier Ivana Osleja a do kabíny sme išli s jednogólovým vedením. Hlavnú zásluhu na tomto stave mal však súperov brankár Nemčovič. Po zmene strán sa táto hrozba zo súperovej brány vytratila. V našej bráne vynikajúco chytal Roman Piaček a veľkou mierou prispel k navyšovaniu nášho náskoku. Dirigentnskú taktovku na strednej spojke prakticky stále držal Adam Škoda, ktorému zdatne pomáhali krajné spojky Martin Sedláček a Dávid Stachovič. V pivote kvalitný Martin Hlaváč a na krídle a hlavne v obrane Andrej Dobrocký prispeli tiež nemalou mierou ku kvalite našej hry. Náš debutant Tomáša Urbanoviča hral po mnohých rokoch a jeho postava sa v srdnatých súbojoch vôbec nestratila. Dokonca strelil aj náš posledný gól. Dominik Oslej, Tomáš Stachovič, Pavol Bízek neboli len do počtu a aj preto sme celý zápas odohrali v dobrom tempe. Celý druhý polčas sme krok za krokom zvyšovali svoje vedenie až ku konečnému víťazsvu o sedem gólov.

Výsledok: Záhoráci "B" Stupava/Malacky - Štart HC Smartpoint Malacky 24:31 ( 10:11 )

BR: Piaček, Roško

BR: Škoda 9/5, Sedláček 6, Oslej I. 6/1, Hlaváč 3, Stachovič D. 3, Dobrocký 2, Stachovič T. 1, Urbanovič 1, Oslej D., Bízek